Як зробити зручні полиці і стелажі для гаража своїми руками з дерева і металу??
Зручні і місткі системи зберігання допомагають розмістити в невеликому приміщенні інструменти, автомобільні запчастини, витратні матеріали та інші важливі дрібниці, захаращують простір. Щоб зробити полиці і стелажі для гаража своїми руками, важливо визначитися з матеріалами, провести виміри приміщення, розробити дизайн і схему, продумати варіанти. Можете взяти на замітку ідеї з підвісними полками або розбірними стелажами, які істотно заощадять місце.
Які полиці і стелажні конструкції підходять для гаража
Простіше всього облаштувати гараж готовими системами, вибравши стильний варіант з нескладним механізмом кріплення. Але не завжди вдається вгадати з габаритами полиць, до того ж, не всі покупні варіанти будуть настільки функціональними і надійними, як хотілося б. Зручніше, вигідніше і логічніше зробити полицю або стелаж самому. В результаті ви отримаєте:
- економію простору;
- усунення захаращеності;
- зручність зберігання інструментів та інших речей;
- надання гаражу (ангару) доглянутого, обжитого вигляду.
Найпоширенішими матеріалами для виготовлення секцій полиць для гаража є дерево і метал, рідше – пластик. Практичніше за все виходять комбіновані конструкції з дерева і металу. За варіантами складання стелажі можуть бути:
- Стаціонарними, спроектованими під певне місце в приміщенні. Такий стелаж збирається один раз і прикріплюється до стіни (стелі або підлоги) кронштейнами.
- Пересувними – з можливістю перестановки, яку забезпечує рухома база. Стелаж встановлюється на коліщатка або візок, але в даному випадку важливо контролювати навантаження, не захаращуючи його масивним обладнанням.
- Розбірними – висоту і кількість полиць в яких можна міняти і переставляти їх місцями.
- Підвісними – кріпляться до стін або стелі в будь-якому зручному місці.
- Конструкціями більш екзотичного виду, наприклад, що обертаються. Такі полиці в гаражі виглядають дуже стильно, але вони не підходять для зберігання великих інструментів, ідеальні для викруток і саморізів.
Плануючи розміри стелажів і числа полиць в них, важливо виходити з габаритів вашого гаража.
Розрахунки і готові схеми стелажних систем
Насамперед, важливо визначитися з матеріалами для самостійного виготовлення стелажів в гаражі, найпридатніші – це дерево і метал:
- Переваги металу – довговічність і міцність.
- Дерев'яні системи відрізняються легкістю, зручністю, простотою роботи, невисокими витратами на виготовлення і складання.
Стелаж для інструментів – конструкція масивна і досить складна, тому її зведення розумніше почати з підготовки схеми чи креслення. Навіть самостійно виконати начерки нескладно, якщо точно провести вимірювання, вірно розрахувати габарити полиць і параметри основи для них. Правильні заміри – це гарантія функціональних полиць і порядку.
Щоб спростити виготовлення стелажа своїми руками, вивчіть креслення, схеми та фото перевірених на практиці варіантів.
Ще на підготовчому етапі варто задуматися про спосіб з'єднання полиць з каркасом, а також про кріпленні самої конструкції до стін або підлоги. Грає роль висота виробу. Якщо приміщення має низькі стелі, то бажано виготовляти стелаж до самої стельової поверхні, не залишаючи ні сантиметра вільного простору.
Перед тим як зробити стелажі в гаражі, визначте відстань між полицями. Нижні зробіть найбільш місткими – саме вони найбільш придатні для розміщення великого обладнання, масивних інструментів та коліс. А верхні полички повинні бути нижче, щоб уникнути прогину поверхні та для забезпечення стійкості всієї системи, там поміститься дрібна начиння.
Занадто вузькі ніші зроблять сховище непрактичним, а надто глибокі – незручним у використанні. Оптимальна глибина полиць для стелажів – 50-60 см Що стосується ширини полиць – відстані між вертикальними опорами стелажної конструкції, то цю величину рекомендується зробити рівною 100-120 см, у залежності від габаритів предметів, які будуть на ній зберігатися.
Як зробити найпростіший стелаж з дерева
Найчастіше власники гаражів виготовляють саме дерев'яний стелаж своїми руками:
- вартість такої конструкції нижче, ніж металевою;
- принцип складання швидкий і простий (немає необхідності використовувати зварювання);
- зручність, естетичність, натуральність;
- відносно високий термін служби, прийнятні показники міцності.
- В першу чергу вибирають матеріал для стійок і полиць. Ідеально підійде дуб або інші тверді породи дерева, але можна використовувати і сосну.
- Вертикальні стійки роблять із бруса перерізом 10х10 см або 10х5 див. В якості поперечок між поличками можна також використовувати менш широкий брус або дошку.
- Полки, згідно вимірам, вирізують з листа ДСП. Для продовження терміну служби і зниження ризику виникнення загоряння дошки, перед тим як збирати конструкцію, важливо обробити всі дерев'яні деталі розчином антисептика.
- Проводять розмітку стійок по вертикалі, відзначають місця, в яких будуть кріпитися полиці. Складання стелажу виробляють з використанням саморізів, шипів, клею для дерева. Найкращим варіантом кріплення полиць до основі є металеві куточки.
- Після складання важливо пофарбувати або покрити виріб лаком, ретельно обробивши торці.
Щоб виготовлений своїми руками стелаж з дерева був більш стійкий, бажано прикріпити його до гаражної стіни металевими кронштейнами.
Дерев'яний стелаж з металевим каркасом
Конструкція зі сталі для стелажа в гараж – ідеальний варіант. Хоч вона обходиться дорожче, очевидні переваги, такі як висока міцність, несприйнятливість до вологи, грибка і цвілі, стійкість до займання і десятки років служби. А от щоб трохи здешевити і полегшити такий стелаж, полиці для нього краще зробити з дерева.
Підготовка матеріалів та інструментів для збірки
Зробити стійки для такого гаражного стелажа можна з прямокутних труб або профілів з шириною однієї сторони не більш 5 см, а для поперечок скористайтесь 30-міліметровим куточком.
Каркас виконується з куточка з розрахунком, що товщина полиці буде 1,5-3 см. Поперечки з куточка можна приварити до вертикальних напрямних, але раціональніше прикрутити їх болтами. Такий варіант буде до речі, якщо ви захочете змінити висоту.
Полиці можна виготовити з листів ДСП або фанери по заздалегідь вивіреним розмірами, але ширина їх повинна бути не менше 1,5 см – це забезпечить міцність. Крім того, будуть потрібні інструменти:
- дриль або шуруповерт;
- болгарка;
- ножівка;
- куточок, рівень.
Техніка виготовлення і складання стелажу
Збирають систему на вільному просторі, а коли каркас готовий, його прикручують до стіни. Схема виготовлення металевого стелажа для гаража виглядає так:
- Приготовлені комплектуючі для конструкції ріжуть болгаркою згідно з проведеними вимірами.
- На стійках розмічають розташування полиць по вертикалі.
- Куточки приварюють або прикручують болтами до стійок, при цьому суворо дотримуючись кути, щоб конструкція не вийшла кривою.
- Металевий каркас покривають антикорозійним складом.
- З ДСП або фанери нарізають полички, після чого їх важливо приміряти до готового каркаса, прикладаючи поперек.
- Готові полички шліфують, фарбують, кріплять до металевого каркаса саморезами, підганяючи один до одного впритул.
Виготовлення стаціонарної системи зберігання
Іноді практичніше зробити для гаража стелаж стаціонарний, то є варіант, який монтується на місці, прикріплюючись до стіни. Розглянемо детальніше схему складання такої конструкції:
- На стіні роблять розмітку під кріплення, висвердлюють отвори і забивають дюбелі.
- Металевий профіль або дерев'яні бруси нарізають, згідно зі схемою.
- На стіні закріплюють далекі стійки, кожну виміряючи строго по рівню.
- Каркас з'єднують горизонтальними сполучними з куточків по ширині (згідно висоті майбутніх полиць).
- Встановлюють передні стійки, їх з'єднують з бічними планками, на яких будуть лежати полиці.
- Кріплять передні вертикалі, після чого формують настили з дощок або укладають полички з фанери підготовлені пази.
Металеві і дерев'яні настінні полиці
Полиця – самий зручний і практичний варіант для зберігання інструментів у гаражі. Головна вимога – вона не повинна прогинатися під вагою вантажу, який ви нею розмістіть.
Прості та практичні дерев'яні полиці
Щоб змайструвати функціональні полиці для зберігання інструменту в гаражі, дотримуйтеся таких рекомендацій:
- ширина – 1-1,5 м;
- глибина – до 50 см;
- висота, якщо мова йде про багатоярусної полиці – 30-60 див.
Для виготовлення дерев'яної полиці для гаража своїми руками заздалегідь роблять всі виміри і готують ескіз. Далі виготовляють вертикальні стійки і раму, для цього підійде стандартний брус з квадратним перерізом, наприклад, 10 см на 10 см
Для самої полиці підійде струганная дошка або фанера. Прикріпити дошку на основі можна за допомогою саморезов, а до стійок – використовуючи металевий куточок. Готовий виріб покривають лаком або фарбують.
Міцні конструкції з металу
Металеві полиці для гаража передбачені для зберігання об'ємного і важкого обладнання, тому для з'єднання їх складових краще використовувати зварювання:
- Першим ділом створюють ескіз, який містить розміри і відображає особливості конструкції.
- Заздалегідь потрібно подбати про елементи каркаса – кутових заготовках.
- Виконують зварювання стійок і рами, альтернативою служить кріплення рами до стійок болтами.
- Полиці можуть бути викроєні з перфорованої сталі або за аналогією зі стелажами – з фанери або ДСП, товщиною 2-2,5 см.
- Дерев'яні елементи при їх наявності покривають антипіреном.
- Всю конструкцію збирають з застосуванням саморізів, покривають вогнетривким складом.
Підвісні полиці для інструментів
При всьому різноманітті підвісних моделей полиць для гаражів, умовно вони поділяються на настінні і стельові. Перші можуть бути відкритими або закритими, мати задню стінку або кріпитися прямо до стіни будівлі. Для кріплення найчастіше застосовують куточок, дерев'яну основу і підвішують на анкера. За типом кріплення настінні полиці бувають стаціонарними і демонтируемыми.
Стельові полиці розташовуються під стелею і кріпляться безпосередньо до нього. Вони можуть підвішуватися за гаки, заварені в балки на стелі, або спеціальні шпильки. У разі потреби можуть бути швидко демонтовані. При всій своїй мобільності і практичності такі полки досить хиткі і не припускають розміщення важких інструментів або крихких речей.
Зроблені своїми руками стелажі і полиці прикрасять ваш гараж, ставши не тільки практичним аксесуаром для зберігання інструментів, але і стильним доповненням інтер'єру. Якщо підійти до питання виготовлення раціонально, ви не тільки заощадите кошти, витрачені на облаштування приміщення для автомобіля, але і наведете порядок, розмістивши всі речі по своїх місцях.
- Металеві поличні стелажі: аналіз і застосуванняМеталеві поличні стелажі з навантаженням від 30 до 400 кг на полицю є універсальним рішенням для зберігання різних предметів у найрізноманітніших сферах. Розглянемо основні області застосування цих стелажів, їхні переваги та особливості, а також надамо рекомендації щодо вибору і використання.Металеві поличні стелажі: аналіз і застосування
- Що робити якщо прийшла побита / вдарена / деформована / знищена посилка Новою Поштою?Коли ви вибрали і купили щось хороше в інтернет-магазині, починається найцікавіше: ви чекаєте на доставку. Іноді результат розчаровує. Що робити, щоб цього не сталося і як діяти, якщо посилка прийшла з дефектами, читайте даліЩо робити якщо прийшла побита / вдарена / деформована / знищена посилка Новою Поштою?